marți, decembrie 31

Melania şi Marius- nuntă




De ce se căsătoresc oamenii?! 

Pentru că aşa e scris, asta e religia, pentru că ne obligă parinţii sau comunitatea ne ocoleşte?!!

 Îmi place să cred că ne căsătorim din dragoste, din dăruire, din responsabilitate şi din dorinţa de a-i aparţine celuilalt într-un mod în care nu o poţi întelege decât dacă treci prin momentele acelea desoebite. Iar petrecerea de nuntă nu este decât o parte a manifestării iubirii şi o ocazie bună de a împărtăşi celor apropiaţi puţin din bucuria ta. Şi dacă tot faci o petrecere mare, te străduieşti să fie de neuitat. Şi aici intervine mireasa, care nu numai că trebuie să fie o femeie puternică, dar şi o bună oragnizatoare,mireasa mereu ştie ce, cum, cât, când vrea. Femeia este puternică din fire şi nu se lasă doborâtă de o ploaie torenţială în ziua nunţii şi găseşte soluţii pentru şedinţa foto-video.

 Imaginile ies de la sine şi dacă te laşi cuprins de atmosfera de petrecere şi nu-ţi lipseşte buna dispoziţie, e cu atât mai uşor să realizezi o filmare deosebită cu oameni deosebiţi. Despre mireasă şi mire vă las pe voi să comentaţi, eu am încercat să surprind cât mai bine în imagini începutul vieţii de căsătorie.

            Melania si Marius, Căsă de piatră!
Cu drag Daniel!


Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu