De
ce se căsătoresc oamenii?!
Pentru că aşa e scris, asta e religia, pentru că ne
obligă parinţii sau comunitatea ne ocoleşte?!!
Îmi place să cred că ne căsătorim din
dragoste, din dăruire, din responsabilitate şi din dorinţa de a-i aparţine
celuilalt într-un mod în care nu o poţi întelege decât dacă treci prin
momentele acelea desoebite. Iar petrecerea de nuntă nu este decât o parte a
manifestării iubirii şi o ocazie bună de a împărtăşi celor apropiaţi puţin din
bucuria ta. Şi dacă tot faci o petrecere mare, te străduieşti să fie de
neuitat. Şi aici intervine mireasa, care nu numai că trebuie să fie o femeie
puternică, dar şi o bună oragnizatoare,mireasa mereu ştie ce, cum, cât, când
vrea. Femeia este puternică din fire şi nu se lasă doborâtă de o ploaie
torenţială în ziua nunţii şi găseşte soluţii pentru şedinţa foto-video.
Imaginile ies de la sine şi dacă te laşi cuprins
de atmosfera de petrecere şi nu-ţi lipseşte buna dispoziţie, e cu atât mai uşor
să realizezi o filmare deosebită cu oameni deosebiţi. Despre mireasă şi mire vă
las pe voi să comentaţi, eu am încercat să surprind cât mai bine în imagini
începutul vieţii de căsătorie.
Melania si Marius, Căsă de piatră!
Cu drag Daniel!