marți, decembrie 31

Melania şi Marius- nuntă




De ce se căsătoresc oamenii?! 

Pentru că aşa e scris, asta e religia, pentru că ne obligă parinţii sau comunitatea ne ocoleşte?!!

 Îmi place să cred că ne căsătorim din dragoste, din dăruire, din responsabilitate şi din dorinţa de a-i aparţine celuilalt într-un mod în care nu o poţi întelege decât dacă treci prin momentele acelea desoebite. Iar petrecerea de nuntă nu este decât o parte a manifestării iubirii şi o ocazie bună de a împărtăşi celor apropiaţi puţin din bucuria ta. Şi dacă tot faci o petrecere mare, te străduieşti să fie de neuitat. Şi aici intervine mireasa, care nu numai că trebuie să fie o femeie puternică, dar şi o bună oragnizatoare,mireasa mereu ştie ce, cum, cât, când vrea. Femeia este puternică din fire şi nu se lasă doborâtă de o ploaie torenţială în ziua nunţii şi găseşte soluţii pentru şedinţa foto-video.

 Imaginile ies de la sine şi dacă te laşi cuprins de atmosfera de petrecere şi nu-ţi lipseşte buna dispoziţie, e cu atât mai uşor să realizezi o filmare deosebită cu oameni deosebiţi. Despre mireasă şi mire vă las pe voi să comentaţi, eu am încercat să surprind cât mai bine în imagini începutul vieţii de căsătorie.

            Melania si Marius, Căsă de piatră!
Cu drag Daniel!


sâmbătă, decembrie 28

Corina şi Valentin



               Vrei să fii soţia mea?


               Mereu aceeaşi întrebare: “Vrei să fii soţia mea?”…. dar întotdeauna alt şi alt mod de a o spune, altă şi altă emoţie în glas, alt moment al zilei bine stabilit şi alte, dar cât de multe alte emoţii!  Cred că este întrebarea cea mai plăcută din lume, în oricâte limbi ar fi ea tradusă.

               Cred că orice cuplu îşi aduce aminte cu plăcere şi amuzament de pregătirile şi stresul de dinaintea nuntii, dar Corina şi Valentin îşi vor aduce aminte cu siguranţă pentru că au fost doar ei doi care s-au ocupat de întreg evenimentul. Valentin, nu numai că este un bărbat deosebit, dar a fost şi un mire foarte implicat în tot ceea ce a însemnat detalii şi aranjamente pentru ziua de 31 august.




                După această zi ne-am făcut cu toţii curaj şi ne-am reântâlnit la un Trash the Dress care s-a dovedit mult peste aşteptările noastre pentru o zi vântoasă, înnorată şi cu câteva picături de ploaie ce ameninţau sfârşitul ttd-ului. Dar a ieşit soarele, un soare frumos care cu razele lui le-a mângâiat chipurile aducându-le zâmbetul pe buze.


                   
              
                  Pentru Corina şi Valentin, cu drag vă las să rememoraţi o parte din frumuseţea zilei voastre de nuntă.

                 Să fiţi sănătoşi şi să îmbătrâniţi frumos împreună!





vineri, decembrie 27

Melania şi Marius



Love the dress în Curtea de Argeş

            Melania şi Marius şi povestea continuă toată viaţa lor. Ne-am reântâlnit într-o după-amiază pur şi simplu delicioasă de toamnă, nu ne gândeam să fie atât de cald şi de plăcut în ziua când ne-am propus să facem love the dress-ul. Dar vremea a ţinut cu noi iar soarele ne-a încărcat pe toţi de energie şi am pornit spre prima locţie aleasă. După-amiaza a fost relaxantă şi spornică,  Mănăstirea Meşterul Manole , împrejurimile oraşului precum şi Gara Regala au fost  locaţii perfecte pentru buna desfăşurare a evenimentului iar ei s-au comportat mai mult decât exemplar zâmbetul şi voia bună nu a dispărut de pe buzele lor.
            Aşa sunt ei, aşa... frumoşi, sinceri, liniştiţi şi bucuroşi că se iubesc şi sunt împreună. Doar privind puţin la cât de cald zâmbesc şi cum se privesc, i-ai putea invidia că au puterea şi înţelepciunea de a întelege viaţa aceasta minunată şi că iau de la ea tot ce este mai bun. 

Exemplu bun de urmat!

Melania şi Marius, casă de piatră!